Jeśli chcesz opublikować tu własny tekst…

… napisz na adres: info@tlumaczezpolskiego.pl. Tzp ma być platformą dla różnych osób, różnych poglądów i propozycji. Jeśli chcesz zamieścić tekst w języku innym niż polski, to do dyspozycji jest siostrzany blog o tłumaczeniach: Soapbox.

O czym mógłby być taki tekst? Może to być opis doświadczeń tłumaczeniowych, nauczycielskich, przemyślenia o języku i/lub językach, wielojęzyczności, wyjazdach tłumaczeniowych, opinie o rynku, edukacji językowej, anegdoty, odpowiedź na już opublikowany tekst, recenzja książki o tłumaczeniu, wydarzenia w branży… itp. itd.

Dołącz krótką notkę biograficzną, nawet jeśli tekst miałby zostać opublikowany pod pseudonimem. A także zdjęcie (na którym może być nawet podobizna postaci z kreskówki czy portret szlachcica z XVIII wieku ;), zob. przykład). Jeśli zależy Ci na tym, by pojawiło się w artykule konkretne zdjęcie ilustrujące treść, prześlij je także, z podaniem źródła i autora.

Wszystkie zmiany redakcyjne i cała oprawa graficzna są oczywiście zawsze ustalane wspólnie.

Mile widziane są także ciekawe teksty lub ich nowe wersje, które ukazały się wcześniej na innych stronach czy blogach (jak np. taki).

Trochę danych liczbowych dla tych, którzy się zastanawiają, ile osób może przeczytać taki wpis:

Blog Tzp miał do tej pory ponad 400 tysięcy odsłon i ponad 100 tysięcy odwiedzających (od stycznia 2014). Ostatni post miał ponad 6 tysięcy wyświetleń (fot. z 4.11.15):

Screen Shot 2015-11-04 at 12.00.11
Zdarzył się też post, który nam położył serwer (zaraz jak wylądował na wykop.pl)!

Strona Tzp na Facebooku, na której m.in. informuję o postach na blogu, ma ok. 10 tysięcy fanów, a jej średni tygodniowy zasięg to 20-30 tysięcy. Pojedyncze posty szczególnie interesujące lub zabawne, które są często udostępniane, mogą dotrzeć nawet do kilkunastu tysięcy osób na samym Facebooku (jak np. ten o pracy za darmo czy ten o tłumaczeniu literatury), te najbardziej popularne nawet kilkadziesiąt tysięcy i więcej.

Screen Shot 2015-10-31 at 10.43.10

Wszelkie uwagi (także te krytyczne!), propozycje i wskazówki zawsze mile widziane.

Fot. Kaushik Narasimhan / Flickr